Eğitim

ÜLKÜ OCAKLARINDAN ''CEHALET'' TİYATRO GÖSTERİSİ

Ülkü Ocakları Kocaeli İl Başkanlığımızın Organize Ettiği Bir Uyuşturucu ve Alkol Bağımlısının Dramını Ele Alan ''CEHALET'' İsimli Tiyatro Gösterimini Tamamladı.

5 Mart 2018 Saat: 17:17
Ülkü ocaklarından cehalet tiyatro gösterisi, Ülkü Ocakları, Tiyatro gösterisi, Uyuşturucu, Alkol, Mücahadele, Kocaeli, Haber, Eğitim
ÜLKÜ OCAKLARINDAN ''CEHALET'' TİYATRO GÖSTERİSİ

Saygı duruşu ve İstiklal Marş’ıyla başlayan program ülkü ocakları Kocaeli il başkanı sn. Gökhan Özkara beyefendinin konuşmalarıyla devam etti. Gelen konukları selamlayarak konuşmasına başlayan il ocak başkanı konuşmasına şu şekil devam etti:
Kurulduğu günden beri Türk gençliğine zarar verecek her şeye karşı mücadele eden ve bundan şeref duyan ülkü ocakları eğitim ve kültür vakfı olarak; bugünde giderek yükselen bir toplum sağlığı sorunu olan ve Birleşmiş Milletler tarafından dünya genelinde yaklaşık 243 milyon kişinin kullandığı açıklanan uyuşturucu maddeler, alkol ve her türlü bağımlılık ile ilgili gerek eğitim, gerek ise sanatsal mücadele için böyle bir programa ev sahipliği yapmaktan Kocaeli ülkü ocakları başkanı olarak onur ve gurur duyuyorum.
Biliyorsunuz Kocaeli ülkü ocakları olarak daha önce uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile ilgili gerek konferanslar, gerek bilgilendirme seminerleri, el broşürleri, afiş çalışmaları yapmıştık yine bu konu ile ilgili olarak yaklaşık 5 ay öncede ülkü ocakları Kocaeli il başkanlığı olarak asil kan -vatan borcu kısa filmimiz ile Türkiye 1.liğini Kocaeli’mize getirmiştik. O dönem il başkanlığı görevinde bulunan Sn. Melikşah Taşkın’a ve emeği olan herkese tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

Sekiz bakanlığın çalışmalarının yer aldığı “uyuşturucu ile mücadele faaliyet raporuna göre, Türkiye’de 2007’den bu yana yaklaşık 2 bin 500 kişi uyuşturucu madde kullanımından yaşamını yitirdi. 2014-2016 yılları arasında 680 bin 575 kişi uyuşturucu tedavisi görürken, alo 191 uyuşturucu ile mücadele danışma ve destek hattına ise 2,5 yılda toplamda 106 bin 112 çağrı geldi. Raporda, uyuşturucu tedavisinin maliyeti ise sadece ilaç ve tedavi masrafları için 147 milyon 346 bin 531 lira olarak açıklandı. Ayrıca uyuşturuşu bölücü terör örgütünün en büyük gelir kaynağı kullanılan her uyuşturucu Mehmetçiğin mücadelesine vurulan bir balta göğsüne sıkılan bir kurşundur.

UYUŞTURUCU KULLANIMI İLKOKUL ÇAĞINA KADAR DÜŞTÜ
Uyuşturucu madde, alkol ve sigara kullanımında yaş ilkokul çağına kadar düştü. Sokaklar madde etkisindeki gençlerle dolu. Bu gençler bu çocuklar sizlerin evladı bizlerin kardeşidir. Uyuşturucuya verdiğimiz her can teröre verdiğimiz her candan farksızdır. Nereli olursa olsun, hangi mezhepten olursa olsun, hangi siyasi görüşten olursa olsun bizim sokaklara kaptıracak evladımız kardeşimiz yoktur, olmayacaktır.

SAVAŞIMIZ HER DAİM ÇOK BÜYÜK
Ülkü ocakları olarak savaşımız çok büyük, sentetik uyuşturuculardan ve alkol gibi illetlerden gençlerimiz kurtulmalı, kurtarmalıyız. Biz üzerimize düşeni yapıyoruz yapmaya devam edeceğiz. Uyuşturucu ve benzeri maddelerin Türk gençlerinin asil kanlarına girerek kirlenmesini engelleyeceğiz. Uyuşturucu ve alkol bataklığına saplanan kardeşlerimizi bu çukurdan kurtarıp topluma faydalı birer gençler olabilmesi için mücadele edeceğiz. Bu mücadeleyi de eğitimle, sporla sanat ile yaparak uyuşturucuya karşı başlattığımız bu savaştan galip çıkacağız. Bizim için bu mücadelemizde en önemli husus eğitimdir eğitimle aşamayacağımız hiçbir engel yok biliyoruz ve inanıyoruz. Bu mücadelede en güçlü silahımız fikir, en güçlü fikirde Türk milliyetçiliğidir.
İl başkanımız sözlerini merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in ''Gençler hepiniz birer Türk bayrağısınız. Bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin yere düşürmeyin''
varlığım Türk varlığına armağan olsun. Ne mutlu Türk’üm diyene! sözleriyle tamamladı.
ilginin büyük olduğu ''cehalet'' tiyatro gösterimine geçilirken gelen konukların sahnelerin bazılarında güldüğü bazılarına gözyaşlarına hakim olamadığı gözlendi.
  

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Türkiye Haberleri, Kocaeli Haber, Kocaeli Son dakika, Turkay haber, Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑