Asayiş

Sinyalciler vatandaşın ve esnafın başına bela

Bir ihbar vesilesi ile gittiğim Kocaeli SYMBOL AVM ile Köfteci Yusuf arasında ki bu bölgede araçlarını park eden vatandaşlar ile kafeler de oturan vatandaşlara ve daha sonra da çevrede ki birkaç işletmeye sorular sorduk.

2 Mayıs 2019 Saat: 21:03
Sinyalciler, dilenciler, vatandaşın başına bela, esnafın başına bela, symbol avm, akademi hastanesi, köfteci yusuf
Sinyalciler vatandaşın ve esnafın başına bela

SİNYALCİLER VATANDAŞIN VE ESNAFIN BAŞINA BELA

Bir ihbar vesilesi ile gittiğim Kocaeli SYMBOL AVM ile Köfteci Yusuf arasında ki bu bölgede araçlarını park eden vatandaşlar ile kafeler de oturan vatandaşlara ve daha sonra da çevrede ki birkaç işletmeye sorular sorduk. Sorduğumuz sorular neticesinde yetkililerin dikkatini bu bölgeye vermeleri gerektiğini kaçınılmaz görüyoruz.

SİNYALCİLERDEN VATANDAŞ VE ESNAF CİDDİ RAHATSIZ
Günümüzde ekonomik zorluklar nedeniyle mi, yoksa hayatı beleşten yaşamanın alışkanlığından mıdır nedir bilinmez, birtakım gençler ve bazı olgun kişiler vatandaşı ve esnafı rahatsız ediyor. Kocaeli Symbol Alışveriş ve yaşam merkezi ile Akademi Hastanesi ve Köfteci Yusuf’un arasında ki bu bölgeye gerek hastalarını ziyaret için gerekse yaşam merkezinde ailecek gezip hem alışveriş hem de eğlenmek için gelen vatandaşlar araçlarını park ediyor. Araçlarını park eden vatandaşları ilk ziyaret edenler SİNYALCİ tabir edilen ellerinde güya boya sandıkları, ayakkabı boyama bahanesi ile vatandaşlara yaklaşıyor. Vatandaşlar ayakkabılarını boyatmak istemediklerinde 2-3 TL var mı abi veya abla şeklinde haraç ister gibi para istiyorlar.
 
PARA ALAMAZLAR İSE YEMEK ISMARLATMAYA ÇALIŞIYORLAR
Sinyalci de tabir edilen bir nevi dilenci de denebilecek bu kişiler para alamazlar ise, bu bölgede ki kafelerde oturan vatandaşlardan yemek ısmarlamalarını istiyorlar, Yemek ısmarlamak istemeyenlere ısrarcı davranan bu sinyalciler kafe ve işletme sahipleri tarafından uyarıldıklarında ise tehlikeli hal sergiledikleri sıkça rastlanır olmuş.

MOBESE KAMERASI YOK
Kocaeli Symbol AVM ile Köfteci Yusuf arasında yaşanan bu gelişmelere rağmen orada her hangi bir olay olsa, olayı çözmeye yardım eden MOBESE kameraları da yok. Bu kadar ekonomik değeri olan ve halkımızın ciddi anlamda teveccüh ettiği bu bölgede neden MOBESE kameraları bulunmuyor. Emniyet yetkililerimizin ve yerel yönetimlerin bu konuya el atmasını vatandaşlar ve esnaflar talep ediyor.

POLİS GÜVENLİK NOKTASI ŞART
Bekçileri ve Zabıtaları dikkate almayan veya dikkate alıyormuş gibi yapan SİNYALCİLER zabıtalar gittikten sonra tekrar vatandaşlara ve esnaflara rahatsızlık vermeye devam ediyorlar. Vatandaşlar ve esnaflar Başiskele sınırları içerisinde yer alan bu bölgeye Başiskele İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından en azından konteyner konularak sürekli olarak görev yapılacak polis güvenlik noktası oluşturulması isteniyor. 

VATANDAŞ POLİS GÜVENLİĞİ İSTİYOR
Vatandaşlara ve bazı esnaflara sorduğumuzda verdikleri cevaplar olayların çıkmaması için bu bölgeye acil olarak hem MOBESE kameralarının koyulması, aynı zamanda da Başiskele Emniyet Müdürlüğü’nce polislerin beklediği güvenlik ve asayiş noktası konuşlandırılmasının çok önemli olacağı, aksi halde yakın zamanda SİNYALCİLER ile vatandaşlar ve esnaflar tarafından ciddi arbedeler yaşanacağını belirtiyorlar. 155’i aradığımızda polis geliyor. Fakat polis gittikten sonra sinyalcilerin ve dilencilerin tekrar gelerek rahatsızlık vermeye devam ettiklerini söylüyorlar.

KOCAELİ VALİLİĞİNİN, KOOCAELİ EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNÜN, BAŞİSKELE KAYMAKAMLIĞININİ BAŞİSKELE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNÜN, BAŞİSKELE BELEDİYESİNİN DİKKATİNE

BİZİM DE YERİNDE YAPMIŞ OLDUĞUMUZ KEŞİF SONUCU KOCAELİ SYMBOL AVM İLE KÖFTECİ YUSUF ARASINDA Kİ BÖLGEYE, HEM SÜREKLİ GÖREV YAPACAK O BÖLGENİN TAM ORTASINA BİR POLİS GÜVENLİK NOKTASI KONUŞLANDIRILMALI, HEMDE ACİL BİR ŞEKİLDE HAKİM NOKTALARA MOBESE KAMERALARI KOYULMALI. VATANDAŞLARIN VE ESNAFLARIN HUZURU VE GÜVENLİĞİ İÇİN BUNLAR ŞARTTIR.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Türkiye Haberleri, Kocaeli Haber, Kocaeli Son dakika, Turkay haber, Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑