Ekonomi

Sağlık Çalışanlarına Tüm Ödemeler Bayramdan Önce Yapılmalıdır

Sağlık Çalışanlarına Tüm Ödemeler Bayramdan Önce Yapılmalıdır

30 Temmuz 2019 Saat: 17:00
Sağlık Çalışanlarına Tüm Ödemeler Bayramdan Önce Yapılmalıdır, Türkiye kamu sen, kamu çalışanları, sağlık çalışanları, sağlık haberleri, maaş, döner sermaye, ek ödemeler, Ömer çeker,
Sağlık Çalışanlarına Tüm Ödemeler Bayramdan Önce Yapılmalıdır


TÜM ÖDEMELER BAYRAMDAN ÖNCE YAPILMALIDIR.

Sağlık Çalışanlarına Tüm Ödemeler Bayramdan Önce Yapılmalıdır
Kamu çalışanları ile sağlık çalışanlarının tüm hak edişleri olan (Maaş, Döner Sermaye Ek Ödemeleri, Nöbet ücretlerinin resmî tatil öncesi ödenmesi için Türk Sağlık Sen Şube Başkanı, Türkiye Kamu Sen Denetleme Kurulu Üyesi Ömer Çeker, Türk İmar Sen Kocaeli İl Temsilcisi Kürşat Karadeli ile birlikte Şubede basın açıklaması yaptı.

Bilindiği üzere 11 Ağustos’ta Kurban Bayramı’nı kutlayacağız. Şimdiden herkesin bayramını kutlar, huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmelerini temenni ederim.

Ülkemizde ciddi bir ekonomik kriz hüküm sürmekte olup her alanda kendini hissettirmektedir. Krizden en fazla etkilenen kesim ise bordro mahkumları Kamu çalışanları ve emeklilerdir. Hesap bilmez öngörüsü olmayan Malum Sen (Sarı Sendika) sayesinde Kamu çalışanları ve emekliler enflasyon canavarına teslim edilmiştir.

Yakın bir zamanda mali yükümlüğü olan resmi tatile girilecektir. Kamu çalışanının harcamaları planlamış oldukları aylık bütçenin çok üzerinde olacaktır. Ekonomik durgunluk da hesaba katıldığında piyasanın canlanması 2 milyon 600 bin kamu çalışanlarının tatilde yapacağı harcamalara paralel olacağı gözükmektedir.

Siyasi irade ekonomik durgunluğun bir nebze olsun ortadan kalkması piyasalara canlılık gelmesi için Kamu çalışanları ile sağlık çalışanlarının tüm hak edişleri olan (Maaş, Döner Sermaye Ek Ödemeleri, Nöbet ücretleri, İl ve İlçe Sağlık Müdürlüklerinde seyyar görev yapan sağlık çalışanlarının Seyyar görev tazminatları) ve tüm hak edişlerinin karşılığı (Ekonomik değerlerinin) resmî tatil başlamadan ödenmesi ekonomik durgunluğa can suyu olacaktır.

Kamu çalışanlarının diğer bir beklentisi de 1 Ağustos’ta başlayacak toplu sözleşme de Genel başkanımızın açıkladığı Türkiye Kamu-Sen olarak 2020 Ocak ayından itibaren taban aylığa seyyanen net 600 TL telafi ödemesi, buna ek olarak 2020 için yüzde 10+10, 2021 için yüzde 8+8, ve her yıl için yüzde 3 refah payı ödemesi şeklindeki mali taleplerimizin karşılanmasıdır.

Umarız ki bu taleplerimiz karşılık bulur ve kamu çalışanlarına güzel bir bayram geçirilmesi sağlanır.

Kamu çalışanları ve sağlık çalışanlarının sesi ve temsilcisi olarak siyasi iradeden talebimiz bayram öncesi çalışanların (Maaşı, Döner Sermaye Ek Ödemeleri, Nöbet ücretleri, İl ve İlçe Sağlık Müdürlüklerinde seyyar görev yapan sağlık çalışanlarının tüm hak edişlerinin (Ekonomik değerlerinin) sağlık çalışanlarına ödenerek çalışanlara güzel bir jest yapılmasıdır. Kamu çalışanlarının ve sağlık çalışanlarının bu haklı talebi siyasi irade tarafından dikkate alınmalıdır.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Türkiye Haberleri, Kocaeli Haber, Kocaeli Son dakika, Turkay haber, Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑