Lidia Selin Keskiner Mamacı / REGRESYON TERAPİSTİ
Lidia Selin Keskiner Mamacı / REGRESYON TERAPİSTİ

TERS TAKLA

Sendeki beni bulmak için tüm çabam….

23 Temmuz 2019 Saat: 18:18


TERS TAKLA

Sendeki beni bulmak için tüm çabam….

Böyle yazınca sanılıyor ki basit bir anlatım; aşk.

 

Oysa ki, aşk bir yaşam hali. Yaşamanın A hali. Sen hep B halinde yaşıyorsun, “ben” hali yani…. Hemen alınma ne olursun ben dediğim, sen ey güzel ruh….Farkımızın olmadığını kaç yaşam sonra idrak edeceksin ? Daha kaç yaşam bendeki seni, sendeki beni görmeye çaba vereceksin? Hadi gördün kolaylıkla oldu diyelim daha kaç yaşam sonra kabul edebileceksin ?

Zaman hediye et bana dediğini duyar gibi oldum, sen zamanı düz çizgi sanırken zaman ters takla atıp duruyor görsene ….

 

Her takla bir yaşam kaydına götürüyor seni, adı üstünde bak “ters takla” …. Geriye gidip, yaşama daha  artistik bir dalışla atlamak. Her bir kaydı keşfettiğinde veya onu bulup dönüştürmeye niyet ettiğinde herkesin içindeki kendine ulaşmaya çabalıyorsun. Bu durum, kendini bilen ruhuna sahip çıkanlar arasında olağan bir hal iken, tekamül yolculuğunun bir takım evreleri arasında nerede olduğunu merak etmeyenler için ziyadesiyle çılgınca. Hoş görüver ….

 

Bak ne diyeceğim ? Sen herkesin yoluna bir şeyler katan sen hiç ters takla atabiliyor musun merak ettin mi ? Yoksa bugünde mi düz bir takla cazip gelecek, güvenilir bulacaksın böylece kimse seni ellemeyecek.

 

Kimse sana dokunmadığı gün, artık yaşamıyor olacaksın …O yüzden bırak insanlar bir şeyler katsın sana, yaşam kayıtlarını hatırlatsın hayatına değsin insanlar, sana sen fark etmeden veya fark  ederek iyi gelsinler…. İyi gelmiyor “insan” dediğin şey diyorsun ya, sen kendine iyi gelmiyorsun sen kendine değ ilk evvel…

 

Kayıtları ben bilmem o nedir ? diye bir soru gelmişse içine... Bizimle yolculuğa çıkmaya hazırsındır, kendini merak edenler kulübü, yerini özünü arayanlar kervanı, bir minik bilgi için gece gözünü kırpmayanlar topluluğu, bir küçük huzur için yüzyıllarca yaşanan döngüyü kırma telaşı içindekilerden bahsediyorum. Ardı ardına atabildiğin ters taklalar konusunda aslında nasıl da başat olduğunu gördükçe kendine hayret edeceksin, yaşam bir hayret etme yolculuğudur her anı bilgelik getiren…. Korkma işte bu sensin ve O’ndan sonrası iyilik, güzellik…..

Lidia Selin Keskiner Mamacı

Regresyon Terapisti & Holy Fire Master

 

YORUMLAR Üye Girişi

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya 3 yorum yapılmıştır
Sevil Açan 24.07.2019 16:24
Lidia her okuduğumda ilham alıyorum sanki, sizin yazılarınızı okumak bana iyi geliyor. ilk defa yorum yapıyorum. Sizi takip ettiğimizi bilin istediğim için yorum yaptım.
SevilayCelep 24.07.2019 14:40
Ters takla atmak ilginç br tanım ve başlık olmuş. Kişinin ters takla atması yani anladığım kadarıyla geçmişe gidip yüzleşmesi gerekenleri bulup yüzleşmesi ile olabilecek bir durum dediğinizi var sayıyorum. İnsanlar bunu ypabilmeye cesaretleri olsa değil ülkemizde tüm dünyada sorun problem kalmaz bence. Yazınız çok güzel fakat anlamak için yavaş yavaş okumak ve düşünerek birkaç defa okumak gerek bence. Tebrik ederim başarılar
Serpil xxx 24.07.2019 14:25
Lidia hanım yine harika bir yazı ile karşımıza çıktınız. Sizi tebrik ediyorum. İnsanın kendisini keşfetmesi çok zordur bence. çünkü nasıl keşfedeceğini bilmiyor, bir şeyi yapmak için azda olsa bilgi sahibi olmak gerek. yazılarınızı takip edeceğim. yüreğinize sağlık.
 

Türkiye Haberleri, Kocaeli Haber, Kocaeli Son dakika, Turkay haber, Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

FARKINDALIĞINI ŞÜKÜRLE10 Haziran 2019 Saat: 20:26
Şükretmeyi yaşla bağdaştırmanın üstünden geçeli ne kadar zaman oldu, hatırlayamadım
ANILAR, RUHUNU YURDUNA YERLEŞTİRİR…22 Şubat 2019 Saat: 21:05
Sonra dendi ki her yaratımın BİR sesi var, her bedenin pek çok yaşam hikayesi….
BİR hayalin peşinde ….22 Haziran 2018 Saat: 22:03
Yarım kaldığını zannettiğimiz her şey aslında o an için vaktini doldurmuş olandır. Biz olma şeklini sorgularız çünkü egoya göre “dava dosyası” henüz kapanmamıştır oysa ki ruha göre hikaye doğru akışında akmaktadır.
Aşkın E hali...12 Mayıs 2018 Saat: 19:44
Hep “E hali” nde durur sanki âşk küskün bir ruh halinde….Hep “E- hiçbiri” seçeneğinde.
Yaratanın planında hata yoktur, “hata” bulan insandır…7 Mayıs 2018 Saat: 15:19
İstediğimiz zamanlarda olmayan her şey için yaşamı sorumlu tutan biz zaten çocukluğumuzdan beri “suçu başkalarında aramaya” yönlendirilen yine biz..
Tüm Yazıları
Yukarı ↑