Asayiş

Kocaeli’de yalıtım fabrikası işçileri grev başlattı

Kocaeli’nin Diovası ilçesinde yalıtım malzemeleri üreten fabrikanın 65 işçisi, bağlı bulundukları sendika ile grev başlattı. Kocaeli’de yalıtım fabrikası işçileri grev başlattı, Kocaeli'nde grev var, Kocaeli dilovası'nda grev var, Yalıtım işçileri gr

24 Ocak 2019 Saat: 15:49
Kocaeli’de yalıtım fabrikası işçileri grev başlattı, Kocaelinde grev var, Kocaeli dilovasında grev var, Yalıtım işçileri grev başlattı,
Kocaeli’de yalıtım fabrikası işçileri grev başlattı

KOCAELİ’DE YALITIM FABRİKASI İŞÇİLERİ GREV BAŞLATTI

Kocaeli’nin Diovası ilçesinde yalıtım malzemeleri üreten fabrikanın 65 işçisi, bağlı bulundukları sendika ile fabrikalarının iş sözleşmesi konusunda anlaşamaması üzerine grev başlattı.
Dilovası’nda buluna bir yalıtım malzemesi üretimi yapan fabrikanın işçileri, iş sözleşmeleri konusunda yaşanan anlaşmazlık sonrasında greve çıktı. Kristal-İş Sendikası’na bağlı 645 işçi, sendika yönetimi ve fabrika arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine başlattıkları grevde 7 gün geride kaldı. Şirketin Mersin’deki fabrikalarında çalışan 95 işçi ile eş zamanda eyleme çıkan işçiler, işten çıkartılan arkadaşlarının geri alınmasını ve zam taleplerinin karşılanmasını talep ettiler.
Fabrika önünde açıklama yapan sendikanın Gebze Şube Başkanı Cihat Ergin, “İşçi arkadaşlarımızın aldığı ikramiyeleri maaşın içerisinde göstermeye çalıştılar. Bu yıl 20.3 bir enflasyon var. Buna karşılık bize önerdikleri zam oranı 185 lira. Bu da yüzde 6-7’ye denk geliyor. Bu koşullarda grev kaçınılmaz oldu. Kime, neye güveniyorlar bilmiyoruz. Grev ertelensin diye bekliyorlar. Kocaeli ve Mersin fabrikaları olarak eş zamanlı greve başladık. Grev yasağı gelirse mücadelemizden geri adım atmayız. Biz her zaman çözüm yolu ararız. Burası yeni örgütlendiğimiz bir yer. İlk sözleşmemiz. Masada bitirmek isterdik ama olmadı. Süreci bekliyoruz” dedi.

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

Kocaeli’de yalıtım fabrikası işçileri grev başlattı
Kocaeli’de yalıtım fabrikası işçileri grev başlattı

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Türkiye Haberleri, Kocaeli Haber, Kocaeli Son dakika, Turkay haber, Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑