Keskin Kalem
Keskin Kalem

MOTİVASYONUNUZ İÇİN MUTLAKA İZLEMELİSİNİZ

10 Mart 2019 Saat: 23:25

MOTİVASYONUNUZ İÇİN MUTLAKA İZLEMELİSİNİZ

Son zamanlarda pek fazla tv izlememekteyim. İzlememe nedenim TV’nin sıkıcı olduğu, filmlerin genel olarak ahlaksızlık aşılıyor olması veya şiddete yönelik algı operasyonlarının olmasıdır. Tabi bunu böyle yazarken hiç mi güzel gelişmeler yok televizyonlarda. Mutlaka var.
İşte uzuuuun zaman sonra ki ilk yazım Business Channel Türk televizyonunda karşılaştığım yeni bir akım olabilecek bir program.

Bu programı izlediğimde şok geçirdim. Youtube kanalında da en az 20’den fazla izledim. İnanın öyle keyif aldım ki kelimeler anlatmama yetersiz kalır diye düşünüyorum.


Peki neydi bu programın bana keyif veren özelliği?
Bu program öyle bir programım bana müthiş bir keyif vermesinin en büyük nedeni şuydu; kendilerine izlediğinizde gerçekten deli diyebileceğiniz iki bayanın karşılıklı olarak birbirlerini halk dili ile gömmeleriydi. Fakat gömmelerinin yanı sıra ise alınganlık veya kızmak ve kırılmanın olmamasıydı.


Peki bu program nasıl bir mesaj veriyordu izleyicilere?
Bu programı en az 20’den fazla izlememin sebebi de aslında bu mesajın ne olabileceğini keşfetmekti. Sonunda keşfettim. Programı yapan iki deli bayanın bile belki de farkında değillerdir muhtemelen, lakin bence “İki deli ne dedi” programını iyi düşünüp analiz ettikten sonra gördüm ki, bu programı izleyen izleyicileri hem eğlendirmesi hem de eğlenirken düşünmeye sevk etmesi olduğunu gördüm. “İKİ DELİ NE DEDİ” derken aslında birbirlerini gömerlerken izleyicilere birbirinizi yüzünüze karşı eleştirin, hasetliğinizi, fesatlığınızı, kibirliliğinizi, kıskançlığınızı, çekememezliğinizi birbirinizin yüzüne söyleyin ki, birbiriniz ile ilgili neler düşündüğünüzü bilin, böylelikle birbirinize karşı açık, net, şeffaf olabilir ve bu hem dostluğunuzu pekiştirmekle birlikte birbirinizi olabilecek en geniş şekilde tanır ve güvenin artmasını sağlarsınız mesajı vermektedir.

Bence bu program ayrı bir pencereden de analiz ettiğimiz de içine kapanan toplumumuzun dışa açılmasına yardım edecek. Çünkü toplumumuz yüz yüze sohbet ve muhabbet ederken aslında başka bir yüz kullanmak zorunda olduğunu hissediyor ve genel olarak ta o başka yüzleri takınıyor insanlar. İşte bu program o başka yüzleri takmayın birbirinizi gömün ve birbirinizi bu yolla iyi tanıyın ki başka bir yalancı yüz takmadan daha iyi tanımaya yardım edeceğini gösteriyor.

Bu programı daha fazla analiz ettiğimde ise fark ettim ki, insanların birbirlerine tahammül etmesi gerektiğini öğretip mutlu olmalarına yardım edecek bir program. İnsanlara içinizde sakladığınız duyguları ve hissettiklerinizi saklamayın, çevrenizde birbirine tahammül edebildiğiniz dost ve arkadaşlarınız ile birbiriniz ile saygı ve sevgi duygusunu muhafaza ederek çevrenizde olan arkadaş ve dostlarınız ile karşılıklı dalga geçerek mutlu olun diyor adeta bu program.

Bu programı izlerken ve daha sonra ki izlemelerimde yaptığım en son neye sebep olabileceğini düşünürken gördüm ki, izleyicilere verdiği en güzel mesaj, birbirlerine net olun mesajını öğretmekti bence. Birbiriniz ile dalga geçin ti ye alın ve mutlu olun diyor bu program adeta.

Ben izlerken büyük bir keyif aldım. Hayretler içinde ve gülerek ve ayrıca düşünerek seyrettim. Sayın Lidia Selin Keskiner Mamacı hanımefendi ile Ceren Özdoğan hanımefendi arasında ki o tiye alışlara bittim adeta. Ben yapı itibarı ile asla katlanamayacağım bu diyalog bana aslında sende böyle olmalısın mutlu olmanın güzel bir yolu mesajını iliğime kadar verdi bana.

Herkesin mutlu olmak, eğlenip gülmek, izlerken düşünmek ve öğrenmek adına bu programı her hafta Business Channel Türk TV’de Cuma akşamı saat 22:00 da izlemelisiniz. Hiç olmazsa bir defa izleyin göreceksiniz ne demek istediğimi. Program sadece 15-20 dk sürüyor.

İlk bölümü izlemeniz için şimdi aşağıda videosunu yayınlayacağım. Bu ilk bölümü kaçırmak bence önemli bir kayıp olabilir. Bir izleyin. Yorumlarınızı mutlaka bekliyorum.

Programın YouTube Linkini veriyorum bir izleyin:
https://www.youtube.com/watch?v=ZAjoBnl3VxU&feature=youtu.be

YORUMLAR Üye Girişi

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya 11 yorum yapılmıştır
Ferhunde 21.06.2019 22:20
Başarılı
Selami Öncü 14.03.2019 17:20
Çok başarılı bir program. İzlerken hayret ve hayranlıkla izledim. Çokça eğlendim başarılarınızın devamını dilerim.
Seçkin 11.03.2019 23:50
Başarılarınızın devamını diliyorum
Rahmiye Caner 11.03.2019 19:41
Programı da yazıyı da çok beğendik. Bu programı bundan sonra kaçırmayız. Kadınlar için gündüz kuşağına alınsa daha etkili olur bence
Sabri Türkyılmaz 11.03.2019 14:17
İzledim. Çok mantıklı bir program. Ben özürlüyüm. Sabahları olsa ve 1 saat olsa çok daha iyi olur bence
Hilal Yalçın 11.03.2019 14:15
Okudum da izledim hem yazı programı tam 12 den anlatmış hem izlediğimde yazıdaki anlatılanlar eksiksiz karşılaştım. Bu program ben ve ailem tarafından gündüz yayınlanması daha uygun olacak bizce.
Örfü KÖKSAL 11.03.2019 10:59
Çok doğru bir tesbit. Aynen katılıyorum
Serpil Yurt 11.03.2019 10:54
Harika bir yazı ve linke tıkladığımda severek ve zevk alarak izleyeceğim bir program. Teşekkür ederim keskin kalem beni yeni ve eğlendirici bir programla tanıştırdığınız için. Önceki yazılarınızı bilmiyorum ama anladığım kadarıyla güzel şeyler paylaşıyorsunuz.
Şahika Deniz 11.03.2019 10:42
Merhaba. keskin kalem ilgimi çekti ve yazıyı okudum sonra linke tıklayarak bu program için yazdıklarınız ile programı izledikten sonra acaba abartı varmı diye düşündüm. gördümki bence eğlendirme ve düşündürme konusunda az bile yazmışsınız bence. motive etme konusuna gelince bu program sanki gündüz sabah ile öğlen arasında 17 dk değilde 1 saat gibi bir sürede olursa daha güzel olur gibi gibi geldi bana. dediğim saat diliminde olursa tahminimce türkiyede bir numara olacak bir program olur diye düşünüyorum. kaleminize ve yüreğinize sağlık
Serhat İpek 11.03.2019 10:32
Keskin kalem Harun beydi sanırım. keskin kalemi ben en az 5 yıl öncesinden hatırlıyorum. kocaelisondakika.com da yazıyordunuz. öncelikle kocaelisondakika sitesini devrettiniz mi bilmiyorum ama umarım aynı kişisinizdir. ilkleri ve gizlenenleri ortaya çıkartışınız ve gerçek bir kılıç gibi okuyucuya yansıtmanızı hayranlıkla okurdum. eğer aynı keskin kalemseniz tabi. bu arada yazınızı okudum. eşim ve ve büyük kızımla birlikte izledik programı program gerçekten ilginç ve dikkat çekici. Bundan sonra Cuma akşamları bu programı izleyeceğiz teşekkür ederiz bu programdan bizi haberdar ettiğiniz için.
Nihat 11.03.2019 10:26
Keskin kalem sahalara eskisi gibi mi döndünüz. Bu yazınızı okuduğummda pek öyle gibi görmedim. Bu yazınızda insanların bilmediği güzel bir programı anlatmışsınız gerçekten okudum ve linke tıkladım, gördüğüm dediğiniz gibi faydalı ve farklı bir program olduğu.Sizden asıl beklentimiz eskisi gibi saklanmaya çalışılan yolsuzluk ve siyasi entrikaları gün yüzüne çıkartmanız.
 

Türkiye Haberleri, Kocaeli Haber, Kocaeli Son dakika, Turkay haber, Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑