Asayiş

İzmit Belediye Başkanı Yalan mı söylüyor yoksa?

İzmit Belediyesi Meclis üyelerinden Ak Partili Meclis Üyesi Muharrem Tutuş’un bugün saat: 15.00 civarlarında paylaştığı araç alım tablosu çok su götürür

27 Eylül 2019 Saat: 20:43
İzmit Belediye Başkanı Yalan mı söylüyor yoksa, İzmit Belediyesi, İzmit Belediye Başkanı, Fatma Hürriyet Kaplan, Muharre Tutuş, kocaelisondakika.com, turkayhaber.com,
İzmit Belediye Başkanı Yalan mı söylüyor yoksa?


İzmit Belediye Başkanı Yalan mı söylüyor yoksa? ….

İzmit Belediyesi Meclis üyelerinden Ak Partili Meclis Üyesi Muharrem Tutuş’un bugün saat: 15.00 civarlarında paylaştığı araç alım tablosu çok su götürür nitelikte.

Meclis üyesi Muharrem Tutuş’un Facebook sayfasında ki paylaşım da, İzmit Belediye Başkanı Fatma Hürriyet Kaplan’ın komisyona verdiği iddia edilen tabloya göre Meclis üyesi Muharrem Tutuş’un iddia ettiği gibi acaba başkan yalan mı söylüyor. Yoksa bu tabloyu hazırlayan kişi veya kişiler tarafından ayağı mı kaydırılmaya çalışıyor. Yoksa bu tabloyu hazırlayan ve rakamları şişiren kişi veya kişiler kendilerine rant mı sağlamaya çalışılıyor.


Eğer olaya sadece başkan yalan söylüyor düz bakışıyla bakılırsa burada ciddi bir hata yapılacağı da gözlerden kaçırılmamalı. Çünkü bu tabloya bakıldığında asla basit bir hesap hatası olmadığı ve iyi niyeti ise hiç taşımadığı bariz bir şekilde görülmektedir.


Sayın İzmit Belediyesi Başkanı Fatma Hürriyet Kaplan’ın bu konuda bence derhal bir soruşturma başlatmasını, soruşturma sonucunda biri veya birilerinin kendisine ihanet mi ettiği, yoksa kendilerine rakamları şişirme yoluyla komisyondan ve hatta meclisten geçerse rant elde etme girişimi mi olduğu ortaya çıkar.

Aksi takdirde İzmit Belediyesi Ak Partili Meclis üyesi Muharrem Tutuş’un “başkan yalan söylüyor” iddiasının başkanın üzerine yapışacağı, hatta bizzat başkanın yolsuzluk yapmaya veya yaptırmaya çalıştığı algısını açıklayamayacağı görülüyor.


Olayı bir de şu yönüyle sorgularsak. Acaba bu tabloyu İzmit Belediye Başkanı Fatma Hürriyet Kaplan hazırlatmayıp Ak Parti Meclis üyelerinin bir iftirası mıdır dersek eğer. İzmit Belediyesi Ak Parti’nin elindeyken hangi evrağı inceleyip kimi yalanla itham etmişler de şimdi dürüst olmaya başlamışlar. Kendilerinin dürüst oldukları algısı yaymaya mı çalışıyorlar diye de sorulmalı.


Bu durumda hangisi doğru, hangisi yalan soruşturma sonucu derhal ortaya çıkartılmalı. Sonuç kamuoyu ile de paylaşılmalıdır.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
İzmit Belediyesi k Partili Meclis Üyesi Muharrem Tutuş’un Paylaşımı:

“YALANLA MÜCEDELE ETMEK ZOR...
Üzülerek söylüyorum belediye başkanı yalan söylüyor.
- Hiç uzatmadan sn.başkanın ekranına bakınız;
Tüm araçların bedeli 45 milyon, faizi de 15 milyon ve toplam satın alma maliyeti 60 milyon yapıyor.
- İkinci paylaştığım belgede ise; Sn.başkanın kendilerinin hazırlayıp bize ve komisyona sundukları rapor.
Lütfen dikkatle bakınız;
ULAŞIM MÜDÜRLÜĞÜ araçlarının faizli toplam rakamı: 29.237.448 TL
TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ araçlarının faizli toplam rakamı 54.982.311 TL
- Yani sn.başkanın 60 milyon dediği rakam aslında 85 milyon. Ve bunun üzerine bakım onarım, kaza bela, pert ve bu işler için ayrı bir müdürlük kurulup personel maliyetlerini de eklediğinizde kiralamanın iki katına yaklaşıyor.
- Ve ayrıca 183 aracın faizsiz satın alma rakamı 60 milyon TL, çekilen kredi ise 45 milyon TL. Yani kasadan eklenecek 15 milyon TL yi de hiçbir hesapta göremiyoruz...”

KARAR KAMUOYUNA AİT

HABERİN GALERİSİ Tüm Galeriler

İzmit Belediye Başkanı Yalan mı söylüyor yoksa
İzmit Belediye Başkanı Yalan mı söylüyor yoksa
İzmit Belediye Başkanı Yalan mı söylüyor yoksa
İzmit Belediye Başkanı Yalan mı söylüyor yoksa
İzmit Belediye Başkanı Yalan mı söylüyor yoksa
İzmit Belediye Başkanı Yalan mı söylüyor yoksa
İzmit Belediye Başkanı Yalan mı söylüyor yoksa
İzmit Belediye Başkanı Yalan mı söylüyor yoksa

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Türkiye Haberleri, Kocaeli Haber, Kocaeli Son dakika, Turkay haber, Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑