Engin OBUZ / İÇİNİZDEN BİRİ
Engin OBUZ / İÇİNİZDEN BİRİ

Hangimiz Vatan Haini?

15 Temmuz 2019 Saat: 03:26


HANGİMİZ VATAN HAİNİ?

Malum gündemimiz çok yoğun kısaca hatırlayacak olursak terör, ekonomik kriz, işsizlik, Suriyeliler meselesi ve Suriye’deki iç savaş, orta Akdeniz de yeni petrol ve doğalgaz yataklarının paylaşımı sorunu, S- 400 hava savunma sistemleri ve son olarak yerel seçimler ilk akla gelen ve bir çırpıda sayabileceğimiz başlıklar olarak öne çıkıyor.

Her konu başlığı için hepimizin birbirinden değişik çözüm önerileri var. Çözümler ve fikirler çok benzemese de hepimizin ortak kanaati ''benim düşüncem doğru diğerleri yanlış''.!!!Evet evet aynen böyle deprem olduğunun ertesi günü deprem uzmanı oluyoruz. Suriye’deki askeri varlığımızdan yola çıkarak, müthiş birer terör uzmanı ve stratejist oluyoruz. Dolar tırmanışa geçtiğinde ekonomist olup bu işin nereye varacağı ve çözüm yolarını sıralayıveriyoruz. Bunları yaparken hoş görü, empati ve tevazuu unutuyoruz. Peki tek suçlu biz miyiz? Neden bu kadar uç noktalara savrulduk?

Ülkemizde irili ufaklı pek çok siyasi parti var. Birkaç marjinal parti dışında ben inanıyorum ki hepsinin amacı Türkiye Cumhuriyeti’ni daha ileri daha müreffeh ve gelişmişlik düzeyini en üstün seviyeye çıkarmaktır. Amaç aynı olduğu halde bakıyoruz birbirlerine çok ağır hakaretler suçlamalar havada uçuşuyor. Partiler mecliste birbirlerini yerken tabi onları oraya oyları ile getiren vatandaşta kendi arasında kıyasıya bir mücadele halinde diyebilirim.

Son zamanlarda çok tehlikeli bir söylem dolaşıma sokuldu ''VATAN HAİNİ ''. Sosyal medya paylaşımlarına kendi görüşünde olmayan bir partinin yönetiminden tutun onlara oy veren tabanına kadar vatan hainliğiyle suçluyor. Karşı taraf ondan aşağı kalır mı aynen iade ediyorlar söylenilen o ağır hakaretleri. Bir Allah’ın kulu da demiyor ki, karşımızdaki hakarete maruz kalan veya eden kişi Yunanlı değil, İngiliz değil. Ermeni değil. Yarın bir savaş çıksa o birbirine vatan haini diyenler omuz omuza çarpışacak kadar vatan severdir. Bunun aksi mümkün değildir.

Halkı bu kadar ayrıştıran birbirini boğazlayacak duruma getiren asıl suçlular siyasiler ve onların yandaş gazeteleri ve yazarlarıdır. Her ne kadar partilerce yanlış alınan kararlar ve uygulanan yanlış politikalar olsa da çoğu yalan yanlış bilgiden yola çıkarak veya sırf algı olsun diye sinir uçlarımıza dokunan olayları ve konuları çarpıtarak millete yansıtanlardır. İktidarda olanlar koltuklarını kaptırmamak için muhalefette olanlar koltuğu kapmak için bu yöntemlere çok sık baş vuruyorlar. Kendilerine inanmış milyonları şahsi veya parti menfaatleri için kırdırıyorlar. Etrafımız ateş çemberi her an bir büyük savaş patlayabilecek haritalar değişebilecekken, bu pervasız bu çıkarcı bu rantçı düzenin kaymağını yiyenlere soruyorum. Lütfen cevaplayın hangimiz VATAN HAİNİ?

YORUMLAR Üye Girişi

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya 2 yorum yapılmıştır
Güzel ve 24.07.2019 16:07
Yazınızı okudum. Çok güzel ve aslında anlamı büyük bir yazıyı kaleme almışsınız. Sizi içtenlikle kutlarım. Sizin gibi yürekten yazarların yazı yazması insanlara yararlı olur. Kelime seçerek değil, yüreğin seçtiklerini aktarmasıyla anlar insan. Başarılarınızın devamını dilerim
Semih Hilal 15.07.2019 16:58
Engin bey kardeşim. Yazını okudum, öncekini de okudum. Sanki aşırı dikkatli yazmışsınız fakat hisettiğim candan ve içten samimi duygu ve düşüncelerinizi yazmışsınız. İlk defa kendimden birinin yazısını okuduğum için çok memnunum. Sizi sürekli takip edeceğimden emin olabilirsiniz. Yüreğinize sağlık
 

Türkiye Haberleri, Kocaeli Haber, Kocaeli Son dakika, Turkay haber, Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

EYT SULANDIRILMAKMI İSTENİYOR?8 Temmuz 2019 Saat: 01:09
Yazıma başlamadan belirtmek isterim ki, maalesef bende bir eyt mağduruyum.1995 de sigortalı olarak iş hayatına başladım.
Tüm Yazıları
Yukarı ↑