Güncel

BEKİR BOZDAĞ'DAN FLAŞ AÇIKLAMALAR! HADIM GELİYOR

Kamuoyunda büyük tepkilere neden olan çocuklara cinsel istismar olaylarıyla ilgili hükümetten adım geldi. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, açıkladı.

5 Mart 2018 Saat: 17:05
Bekir Bozdağ’dan flaş açıklamalar! hadım geliyor, Cinsel İstismar, çocuk, Başbakan Yardımcısı,Kimyasal hadım,
BEKİR BOZDAĞ'DAN FLAŞ AÇIKLAMALAR! HADIM GELİYOR

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ Bakanlar Kurulu sonrası çok önemli açıklamalarda bulundu.
Bozdağ, Afrin harekâtı, Yunan askerleri, Salih Müslim'in Almanya'dan talebi ve çocuk istismarıyla ilgili flaş açıklamalarda bulundu. Bozdağ çocuk istismarına karşı hükümetin atacağı adımlarla ilgili bilgi verdi. Bozdağ'ın açıklamalarından satırbaşları:
AKDAĞ BAKANLARA BİLGİ VERDİ: Başbakan Yardımcımız sayın Recep Akdağ, çocukların istismarının önlenmesine dönük çalışmalar hakkında Bakanlar Kurulumuza bir bilgilendirme yapmıştır. Bakanlar Kurulumuzda konu enine boyuna müzakere edilmiştir. Bakanlar Kurulumuz bazı tavsiyelerde bulunmuştur. En kısa sürede detaylar paylaşılacak.
KİMYASAL HADIM İÇİN YASA ÇIKIYOR
Cezalar artırılmaktadır. Halk arasında hadım olarak bilinen konu yasal dayanağa kavuşturulmaktadır. Suçluların cezalarının infazından sonraki süreçte de takibi zorunlu hale getirilmektedir. Adres bilgileri güvenlik birimlerine olacak ve bunlar hayatları boyunca kontrol altında olacaklardır.
ÇALIŞTIKLARINA KURUMLARA BİLGİ VERİLECEK
Risk araştırmaları yapılacak, her yıl tekrar edilecek. Kamuda ve özel sektörde bu suçlarla yargılanan ve ceza alan kişiler, özel sektörde çalıştığı kuruma da bilgilendirme yapılacaktır.
CİNSEL İSTİSMARA KARŞI DÜZENLEME
Çocukların istismarı konusunda detaylı değerlendirme yapıldı. Bütün bakanlarımız da katkıda bulundu. Cezaların caydırıcılığı suçların önlenmesinde büyük bir etkiye sahip. Ceza suçun işlenmesinden sonra devreye giriyor. O cezanın verilmiş olması, infazı, o mağduriyeti ortadan kaldırmıyor. O nedenle bir yandan cezaların caydırıcılığını yükseltirken öte yandan suça muhatap olmadan önce, onları koruyucu, bu tür suçları önleyici tedbirleri almamız gerekir.
RİSK HARİTASI ÇIKARILACAK
Hükümetimiz bu adımları birbirinden ayırmaktadır. Esasında hepimize büyük görevler düşüyor. Risk haritası çıkarılacak. Bir takım çalışma yöntemleri ile çıkarılacak. Pek çok konuda tedbir alınacak. Bu tür eğilimi olan kişilerin bazı mesleklerde çalışması tamamen yasaklanacaktır. Bazı mesleklere girecek kişilerle ilgili psikoteknik incelemeler yapılacak. Bununla ilgili pek çok tedbir var. Çalışması en kısa sürede bitecek.
  

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Türkiye Haberleri, Kocaeli Haber, Kocaeli Son dakika, Turkay haber, Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑