Yücel Alpay Demir
Yücel Alpay Demir

Partilere başkan adayı tavsiyesi

Malumunuz yerel seçimler yaklaştı, her gün yeni bir aday adayı dosyasını partisine teslim ediyor.

15 Kasım 2018 Saat: 02:18

Partilere başkan adayı tavsiyesi.

Malumunuz yerel seçimler yaklaştı, her gün yeni bir aday adayı dosyasını partisine teslim ediyor.

Bütün partiler; başkan ve ya meclis üyesi olmak isteyenler ile dolup taşıyor.

Başvuru yapanların içinde aday yapılmayacağını bildiği halde, siyasette ki varlıklarının devamı, basında yer almak ve ya mensubu olduğu dernek ve Stk’lar da bir daha ki seçime kadar protokollerde unutulmamak için mi bilinmez! ne seçimi olduğuna bakmaksızın her seçimde aday olan alıştığımız simalar da var

Yani kadrolu aday adayları!

Gelelim İktidar partisine…

13 belediyenin de 13'ünün sahibi olan AK Parti, başvuru ücreti en pahalı parti olmasına rağmen, “bu kutlu yürüyüşümde yanımda olun diyen” iş adamları ve bürokratın favorisi konumunda.

Gelelim hali hazırda ki başkanlara!

Kendi partilileri de dâhil olmak üzere pek çok kişinin keyfi uygulamalarından şikâyetçi olduğu belediye başkanları, AK Parti'nin teşkilat gücü ve Recep Tayyip Erdoğan ismi ne verilen oylara güvenerek aday olmayı başarabilirler ise tekrar seçileceklerine kesin gözüyle baktıkları için, tüm enerjilerini Ankara’dan onay alabilmek için harcıyor.

Yani bu sıralar Ankara da kıyasıya bir koltuk mücadelesi ve referans yarışı yaşanıyor!  dersek pekte yanlış olmaz.

Büyük bütçelerle belediye başkanlığı yapmalarına rağmen sadece muhalefetin değil kendilerine oy veren Partili seçmenlerinin dahi tepki verdiği, Hatta aynı başkan adayları tekrar aday gösterilirse oy vermeyeceğini ifade eden parti içi muhaliflerin ve belediye çalışanlarının sayısı hayli fazla.

         Sonuç olarak adaylığı onaylananlar hariç, hiçbir aday adayı sonuçtan memnun olmayacak.

Tabi bunu görmek, duymak, yazmak ve eleştirmek çare değil!

Çözüm de üretmek lazım….

Ben iktidar partisi ve ya 13 belediyeden bir kaçını almak isteyen muhalefet partilerinin yetkililerinin yerinde olsam; mütevazilikleri ve tecrübeleri ile herkesin takdirini kazanan, siyasi görüş dahil olmak üzere hiçbir farklılık gözetmeden herkesi sahiplenerek hizmet eden, ilçe kaymakamlarını belediye başkan adayı yaparım.

Atamaları iktidar partisi tarafından yapılmasına rağmen hiçbir muhalif partinin eleştirmediği, görev ve sorumluluk alanlarında sorun yaşamadığı ilçe kaymakamlarını aday gösterecek partinin seçime 1 adım önde başlayacağını düşünüyorum.

Kamu oyunda tanınma sorunları olmaması, kısıtlı bütçelerine rağmen yönetim ve organizasyon tecrübeleri ile çözümler üretebilmeleri, saygın bir makamda görev yapıyor olmaları belediye başkanı olmaları durumunda da en büyük avantajları.

Muhtarından memuruna, esnafından öğretmenine, partililerden Stk’ lara herkesi tanıyan herkesin tanıdığı ve ilçelerinin sorunlarını bilen insanlar.

Belediye başkanı olmaları durumunda pek çok iş adamı ve ya orta düzeydeki bürokratın yaşayacağı geçiş dönemini yaşamadan çözüm odaklı işler yapabilirler.

Hem hiç kimsenin bu da nerden çıktı, yapamaz edemez yorumları yapmayacağı hem de parti içinden gelmedikleri için arkada küskün aday kalmayacağı için akıllıca bir yöntem olur.

Diyeceksiniz ki ilçeler tamam da ya Büyükşehir!

Şimdiki Valimizin ve bir önceki Valimizin Devlet hizmetinde ki tecrübeleri, herkes tarafından ne kadar sevilip kabul gördükleri ortada.

Benden söylemesi.

Selam ve dua ile.

Çarşamba günümüz de mübarek olsun inşallah.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Turkay haber, Haber, Türkay haber, son dakika, haberler, Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Türk müsün? Müslüman mı?24 Kasım 2018 Saat: 13:35
Bu soruyu kimlerin sorduğunu, neden sorduğunu ve ne maksat ile sorduğunu, 50 yaşın üzerindekiler iyi bilirler!
Kara Düzen Müslümanlar!7 Kasım 2018 Saat: 01:25
Çocukluktan kalma bir uhde idi içimde bağlama çalabilmek.
Demiyom!31 Ekim 2018 Saat: 22:12
O Direğe Sakın Vurma!16 Ekim 2018 Saat: 15:34
17 Ağustos depreminden 2 yıl sonraydı, nişanlanalı 2-3 ay kadar olmuştu.
Yerel seçimler ve Ak parti hakkında.10 Ekim 2018 Saat: 15:24
Yazacak konu bulamadığım sürece, yerel seçimlere dair olur-olmaz bütün fikirlerimi sizlerle paylaşacağımı, özellikle Ak parti ve Cumhuriyet Halk Partisi hakkında eleştirisel yazılar yazacağımı şimdiden beyan ederim.
Tüm Yazıları