Eğitim

Köy okulu teklif etti Avrupa kabul etti

Avrupa standartlarında özel eğitim nasıl yapılması gerekir

11 Eylül 2018 Saat: 12:55
Köy okulu teklif etti Avrupa kabul etti, Sevindikli köyü, Avrupa kabul etti, Sevindikli Ortaokulu, Mustafa Eranıl, Erasmus, Körfez haber, Avrupa standartları, Erasmus, Portekiz’in Pragma Şehri, özel e
Köy okulu teklif etti Avrupa kabul etti

 

Köy okulu teklif etti Avrupa kabul etti

Avrupa standartlarında özel eğitim nasıl yapılması gerekir
Körfez'in köylerinden olan Sevindikli Köyü'nde eğitim veren Sevindikli Ortaokulu yetkililerinin 2016 Teklif Çağrısı döneminde sunmuş olduğu 'Farkındalıkla Bütünüz' isimli Erasmus + Ka projesi; yurt dışı tarafından kabul edildi. Kabul edilen proje kapsamında Portekiz’in Pragma Şehri'nde 7 öğretmene yönelik özel program tertiplendi. 5 gün süren özel eğitim kursuna farklı kollardan 7 öğretmen katıldı.
FARKINDALIKLA BÜTÜNÜZ EĞİTİMİ
Düzenlenen seminerde; “Avrupa standartlarında özel eğitim nasıl yapılması gerekir” konulu seminer; kurumlarda ziyaretler gerçekleştirilerek anlatıldı; katılımcılar bilgileri verildi. Başarılı bir şekilde gerçekleştirilen ziyaret ve eğitimler sonrasında; katılan farklı kollarda ki 7 öretmene özel sertifika verildi. Aralık Ayı'na kadar uygulamalı olarak devam edecek projede; öğretmenlerin; öğrenci ve velilerin özel eğitim konusunda ki farkındalıklarının ortaya çıkması için gayret gösterileceği belirtildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Turkay haber, Haber, Türkay haber, son dakika, haberler, Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız